19 Kwietnia 2024 r. Imieniny: Adolfa i Leona

Program Priorytetowy Czyste Powietrze

Dodane: 20 Październik 2021  13:46:52    Autor: Piotr Górski    Drukuj

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Koło do odwiedzenia Punktu Konsultacyjno - Informacyjnego Programu "Czyste Powietrze".

Bezpośrednia obsługa interesantów w punkcie odbywa się w siedzibie Urzedu Gminy w Kole (ul. Sienkiewicza 23, 62-600 Koło, tel. 63 272 03 65) od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne.

Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami/współwłaścicielami domów jednorodzinnych/wydzielonych lokali mieszkalnych. Dotacje są udzielane za pośrednictwem szesnastu Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW).

Program przewiduje dofinansowania na:

• źródło ciepła – wymianę, zakup, montaż
  • instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej
  • wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła
  • mikroinstalację fotowoltaiczną
  • ocieplenie przegród budowlanych
  • stolarkę drzwiową i okienną
  • dokumentację (audyt energetyczny, dokumentacja projektowa).

Formą dofinansowania jest dotacja.

Szczegółowe informacje nt. programu Czyste Powietrze dostępne są również na stronie internetowej programu: czystepowietrze.gov.pl oraz na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska w Poznaniu: https://www.wfosgw.poznan.pl/ w zakładce: Czyste Powietrze.

Serdecznie zapraszamy!