29 Marca 2024 r. Imieniny: Amalii i Wiktoryna

DROGOWSKAZ 2. Wsparcie mieszkańców wschodniej Wielkopolski w aktywizacji społeczno - zawodowej

Dodane: 08 Grudzień 2021  08:15:56    Autor: Żaneta Siwińska    Drukuj

Głównym celem projektu jest aktywna integracja społeczno – zawodowa 100 uczestników projektu (w tym 60 kobiet) zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym poprzez poprawę i wzmocnienie ich zdolności do zatrudnienia w oparciu o ścieżkę reintegracji społeczno – zawodowej, zamieszkujących wybrane w/w 7 powiatów województwa wielkopolskiego w okresie od 01.09.2021 r. do 30.04.2023 r. Uczestnicy zostaną objęci instrumentami aktywizacji zawodowej (tj. kursy podnoszące kwalifikacje/kompetencje zawodowe, staże zawodowe, pośrednictwo pracy) oraz aktywizacji społecznej (dotyczącej przywrócenia lub wzmocnienia kompetencji społecznych, zaradności, samodzielności). Dla uczestników są przewidziane wyjazdy/wyjścia integracyjne np. kino, teatr itp. jak również stypendia szkoleniowe, stażowe oraz zwrot kosztów dojazdu dla osób z poza miejsca odbywania się szkolenia/stażu.