28 Marca 2024 r. Imieniny: Anieli i Jana

Dofinansowanie dla Gminy Koło - Sportowa Polska

Dodane: 15 Wrzesień 2020  11:00:13    Autor: Żaneta Siwińska    Drukuj

Gmina Koło otrzymała z Ministerstwa Sportu w ramach Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - Sportowa Polska, dofinansowanie na realizację projektu dotyczącego remontu trzech przyszkolnych sal gimnastycznych w miejscowościach: Powiercie, Wrząca Wielka i Sokołowo. Uzyskane dofinansowanie to kwota 765 600,00 zł, a planowane koszty całego projektu to wartość 1 681 963,82 zł. Remonty planuje się zrealizować w roku 2021.

Remont w Powierciu obejmuje kompleksowy zakres robót począwszy od termomodernizacji całego obiektu, robót elektrycznych, wentylacji, instalacji wod-kan i wykonanie podłogi sportowej oraz parkingu przy obiekcie. Zakresem zadania objęte są także salka korekcyjna do ćwiczeń i zaplecze sportowe. W sali gimnastycznej przy szkole we Wrzącej Wielkiej planuje się wykonanie elewacji zewnętrznej oraz remont schodów.

W sali przy szkole w Sokołowie zaplanowano wymianę stolarki okiennej, osłon grzejników, remont posadzki, roboty elektryczne oraz malowanie całego obiektu wewnątrz.

Warto zauważyć, że w szkołach w Powierciu i Wrzącej Wielkiej w tym roku wykonano już remonty szatni i sanitariatów przy salach gimnastycznych, z pozyskanego od Samorządu Województwa dofinansowana w ramach programu Szatnia na Medal.