19 Kwietnia 2024 r. Imieniny: Adolfa i Leona

Rynek pracy w transformacji

Dodane: 07 Wrzesień 2022  08:34:51    Autor: Żaneta Siwińska    Drukuj

Serdecznie zapraszam na spotkanie na temat rynku pracy w transformującej się Wielkopolsce Wschodniej. Uczestnictwo w nim jest bezpłatne.

Czy urząd pracy może pomóc górnikom tracącym pracę?

Czy jakieś rozwiązania ma dla nich ZE PAK?

Jakie możliwości mają przedsiębiorcy?

Czego oczekują sami pracownicy i jak cały proces zmian widzą samorządowcy?

O potrzebach, możliwościach, wykorzystanych i straconych szansach na rynku pracy wobec zamykania kopalń i elektrowni w Wielkopolsce Wschodniej opowiedzą m.in. przedstawiciel ZE PAK-u, prezesi izb gospodarczy, przewodnicząca górniczego związku zawodowego i burmistrz Kleczewa. Polska Zielona Sieć zaprasza na spotkanie pracowniczo-biznesowe - śniadanie i obiad z rozmową o rynku pracy w transformacji. Wydarzenie odbędzie się 29 września w restauracji Nowa Era w Koninie. Rozpocznie ją poranna kawa o godz. 9.30, a zakończy obiad serwowany o godz. 12.45. Po wystąpieniach wspomnianych gości będzie czas na dyskusję, w której udział będą mogli wziąć wszyscy uczestnicy. Żeby wziąć udział w wydarzeniu, proszę zarejestrować się w formularzu dostępnym pod tym linkiem.

Więcej informacji o spotkaniu znajdą Państwo w załączonej agendzie.

Mateusz Kowalik Kierownik Projektu „Oddolne, Zrównoważone, Odnawialne - Laboratorium Sprawiedliwej Transformacji w polskich i niemieckich regionach górniczych” Project Leader: BSR (Bottom-up, Sustainable, Renewable) Lab for Just Transition in Polish and German coal regions Polska Zielona Sieć Polish Green Network ul. Raszyńska 32/44 lok.140, 02-026 Warszawa