29 Marca 2024 r. Imieniny: Amalii i Wiktoryna

Eko Aktywny Wielkopolanin Gmina Koło

Dodane: 08 Grudzień 2022  09:04:42    Autor: Żaneta Siwińska    Drukuj

Kilkanaście wielkopolskich gmin z różnych części regionu zostało nagrodzonych podczas gali podsumowującej ranking Ekologiczna Gmina.

Ranking został zorganizowany przez "Głos Wielkopolski" we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Gminy zostały nagrodzone w czterech kategoriach: EkoSkuteczna, efektywna energetycznie, EkoZaangażowana, EkoAktywny Wielkopolanin. Wyróżniono także trzy gminy w ramach programu "Czyste Powietrze".

Kryteriami wyboru najbardziej ekologicznych gmin w poszczególnych kategoriach były suma wypłaconych pieniędzy na: zrealizowane przez gminę przedsięwzięcia proekologiczne w przeliczeniu na jednego mieszkańca, działania z zakresu efektywności energetycznej, przedsięwzięcia proekologiczne zrealizowane przez wszystkie podmioty na terenie gminy oraz liczba umów wypłaconych na przedsięwzięcia proekologiczne w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W ramach programu Czyste Powietrze wyróżniono te gminy, w których było najwięcej umów i miały one najwyższa wartość, przeliczając na jednego mieszkańca. Ranking odnosił się do lat 2017-2021.

EKO AKTYWNY WIELKOPOLANIN

1. Gmina Czajków, powiat ostrzeszowski