29 Marca 2024 r. Imieniny: Amalii i Wiktoryna

Kolejne dofinansowanie dla Gminy Koło ze środków unijnych

Dodane: 22 Grudzień 2022  14:46:47    Autor: Piotr Górski    Drukuj

W dniu wczorajszym w budynku Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole podpisaliśmy kolejną już umowę na dofinansowanie operacji typu gospodarka wodno-ściekowa w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Dofinansowanie będzie dotyczyło realizacji zadań inwestycyjnych:
1."Budowa odcinka sieci wodociągowej w miejscowości Powiercie-Leśnica, gm. Koło”;
2. „Przebudowa odcinka sieci wodociągowej w miejscowości Wrząca Wielka - Kiełczew Smużny Pierwszy, gm. Koło”;
3. Zakup agregatu prądotwórczego i urządzenia wysokociśnieniowego dla oczyszczalni ścieków w Powierciu;
4. Zakup i montaż żurawi do istniejących przepompowni kanalizacyjnych na terenie Gminy Koło.

Podjęte zadania inwestycyjne mają przyczynić się do rozwoju infrastruktury wiejskiej oraz poprawy warunków życia na terenie naszej gminy.
Kwota przyznanej pomocy wynikającej z umowy wynosi 664 507,00 zł !!!

Jak podkreślił Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego - Pan Krzysztof Grabowski, Włodarz Gminy Koło - Pan Mariusz Rybczyński  to wyjątkowo aktywny samorządowiec pozyskujący dużą ilość środków zewnętrznych na realizowanie inwestycji gminnych!!
Gmina Koło-stawiamy na rozwój i inwestycje!!