28 Listopada 2023 r. Imieniny: Zdzisława i Natalii

Konsultacje społeczne projektu Strategii ZIT Kolsko-Tureckiego Obszaru Funkcjonalnego

Dodane: 19 Październik 2023  15:23:30    Autor: Żaneta Siwińska    Drukuj

Zapraszamy wszystkich mieszkańców GMINY KOŁO do udziału w konsultacjach społecznych projektu Strategii ZIT Kolsko-Tureckiego Obszaru Funkcjonalnego.

Projekt strategii został przygotowany przez sześć gmin wchodzących w skład wspomnianego obszaru funkcjonalnego – Miasto Turek, Miasto Koło, Gminę Turek, Gminę Koło, Gminę Brudzew i Gminę Kościelec. Dokument opracowano w ramach projektu „Centrum Wsparcia Doradczego Plus", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Projekt realizowany jest wspólnie z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej z udziałem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Dokument będzie pełnił rolę strategii terytorialnej umożliwiającej realizację wspólnych zadań w ramach Związku ZIT zawartego w formie porozumienia międzygminnego jednostek samorządu terytorialnego Obszaru Funkcjonalnego Miast Koła i Turku. Dzięki zintegrowanym inwestycjom terytorialnym (ZIT) możliwe będzie realizowanie ważnych partnerskich projektów rozwojowych obejmujących obszar wspomnianych sześciu gmin. Na projekty te Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 przeznaczył 8 717 164,60 euro.

Dokumenty poddane konsultacjom to:

- Raport Diagnostyczny – portret Partnerstwa ZIT Kolsko-Tureckiego Obszaru Funkcjonalnego

- Projekt Strategii ZIT Kolsko-Tureckiego Obszaru Funkcjonalnego wraz z załącznikami

Uwagi do ww. dokumentów można zgłaszać za pomocą formularza konsultacyjnego w nieprzekraczalnym terminie do dnia 24 listopada 2023 r.: -na adres poczty elektronicznej –sekretarz@gminakolo.pl -osobiście w siedzibie Urzędu Gminy w Kole ul. Sienkiewicza 23, 62-600 Koło .

Konsultacje przeprowadzone są w dniach 19 października do 24 listopada 2023 r.

Szczegóły:

https://gmina-kolo.bip.net.pl/?a=2500

Załączone pliki:

rozszerzenie zip ZIT
Urząd Gminy Koło ul. Sienkiewicza 23, 62-600 Koło +48 (63) 27 20 365
Strona stworzona przez F&A MEDIA