28 Listopada 2023 r. Imieniny: Zdzisława i Natalii

Ekopracownie w Kiełczewie Smużnym Pierwszym

Dodane: 14 Listopad 2023  14:15:34    Autor: Żaneta Siwińska    Drukuj

 

"Kiełczewscy Ekodetektywi - edukacja ekologiczna w Gminie Koło, utworzenie dwóch ekopracowni"

Ekologia jest bardzo ważna dla Gminy Koło. Podejmując rożnego rodzaju działania (tworzenie ekopracowni, bezpłatne kompostowniki, CZYSTE POWIETRZE, odbiór folii rolniczej, usuwanie azbestu) podnosimy świadomość mieszkańców. Efektem ekologicznym jest przede wszystkim promowanie edukacji ekologicznej na rzecz ekorozwoju oraz podniesienie wiedzy ekologicznej. Uświadomienie dzieciom, młodzieży i dorosłym jaki duży mają wpływ na otaczającą nas przyrodę i środowisko. Stworzenie kolejnych zielonych ekopracowni pomoże nam kształtować świadomość proekologiczną od najmłodszych mieszkańców, dzięki prowadzonym zajęciom o tematyce ochrony powietrza i zmian klimatycznych, ochrony powierzchni ziemi i jak gospodarować odpadami, ochrony środowiska i bioróżnorodności, wód, gleb, roślin i zwierząt. Kierując się doświadczeniem lat ubiegłych widzimy sens tworzenia ekopracowni, gdyż cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem. Ekopracownie zostały wyposażone w niezbędny sprzęt audio, komputery, meble: krzesła uczniowskie 20 szt., stoliki uczniowskie 20 szt., krzesło nauczyciela 2 szt., biurko nauczyciela 2 szt., laptop 12 szt., oprogramowanie ekologia na laptopa 12 szt. , szafa duża zamykana 2 szt. oraz pomoce dydaktyczne bezpośrednio związane z edukacją ekologiczną 38 szt. : mikroskop z kamerą 12 szt., walizka ekobadacza 6 szt., lornetka 8 szt., plansze ekologiczne 2 szt., profile glebowe 2 szt., walizka skały i minerały 2 szt., mikroskop stereoskopowy 4 szt., preparaty 2 szt.

 

Wartość zadania 64 916,56 zł.

Ekopracownie dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

w ramach Edukacji Ekologicznej.

Urząd Gminy Koło ul. Sienkiewicza 23, 62-600 Koło +48 (63) 27 20 365
Strona stworzona przez F&A MEDIA